Ruszają zapisy na III Swarzędzki Bieg WOŚP !

Niezwykły, kameralny, w zimowej scenerii – Swarzędzki Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Start trzeciej edycji wydarzenia, jednej z największych atrakcji swarzędzkiego finału o godzinie 11:00 na Stadionie Miejskim.

Cel biegu jest tożsamy z celem 26. finału WOŚP – w tym roku będziemy zbierać pieniążki na wyrównanie szans w leczeniu noworodków – informuje Mateusz Matuszak, członek swarzędzkiego Sztabu WOŚP, koordynator biegu. – Oprócz tego nasz bieg co roku jest świetnym przykładem propagowania zdrowego trybu życia. Trudne, zimowe warunki atmosferyczne nie zrażają biegaczy, którzy co roku w bardzo szybkim tempie wypełniają listę startową. W tym roku trasa biegu poprowadzi już zmodernizowaną ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż brzegu Jeziora Swarzędzkiego, co dodatkowo uatrakcyjni nasze wydarzenie. Warto także nadmienić, iż nie pobieramy obowiązkowej opłaty wpisowej – przy odbiorze pakietów startowych mamy tzw. Puszki Biegacza, do których biegacze mogą wrzucić kwotę, jaką uznają za stosowną. Mogą, nie muszą – zaznacza Mateusz Matuszak.

W zeszłym roku swarzędzcy biegacze zebrali niespełna 7 tysięcy złotych, a swarzędzki bieg był największym biegiem WOŚP w Wielkopolsce.  Jak będzie tym razem?

Pozostaje mi tylko zachęcić Państwa do udziału w III Swarzędzkim Biegu WOŚP. Dla mnie osobiście tegoroczna edycja będzie dość specyficzna i trudna – pierwszy raz nie będzie z nami Daniela Koniecznego, pomysłodawcy tej imprezy, na którego ogromne wsparcie co roku mogliśmy liczyć. Głęboko wierzę, że w styczniu pomoże nam w inny sposób, w innym wymiarze – kończy Matuszak.

Zapisy na III Swarzędzki Bieg WOŚP:

http://www.swarzedz.pl/bieg_wosp/