Porażka Liderek w ćwierćfinale

W sobotnie popołudnie koszykarki UKS Lider Swarzędz rozgrywały w Gdańsku pierwszy mecz ćwierćfinałów I Ligi Kobiet.

Przypomnijmy, że Liderki zameldowały się w ćwierćfinale po pasjonującej batalii z Basketem Aleksandrów Łódzki. W ćwierćfinale na nasze koszykarki czekały zawodniczki Politechniki Gdańskiej, które zajęły pierwszej miejsce w grupie A z bilansem 18-2. Trener Anna Talarczyk rozpoczęła piątką: Dedio, Pietraszek, Szloser, Iwanowicz i Urbaniak. Niestety początek to nerwowa gra Liderek w ataku i kiepska gra w obronie. Swarzędzanki przez cały mecz miały ogromne problemy z trafieniem do kosza. Po 10 minutach gdańszczanki prowadziły 17:10. Druga kwarta nie przyniosła zmiany obrazu gry i zakończyła się wynikiem 31:23 po 20 minutach. W przerwie wielkie emocje udzieliły się zespołowi gospodarzy, po faulach technicznych rozpoczynamy trzecią kwartę od 3 rzutów osobistych, które na punkty zamienia pewna z linii Ola Pietraszek. Celną trójkę dorzuciła Dominika Urbaniak i Liderki zbliżyły się na 2 punkty. Niestety to było wszystko na co tego dnia było stać swarzędzanki. Niecelne rzuty pod presją, kiepska decyzyjność i brak siły w obronie pozwalały gdańszczankom na powiększanie przewagi. Wynik ostateczny jest raczej zbyt wysoki, gdyż gospodynie znacząco powiększyły różnicę na sam koniec spotkania gdy wynik był już rozstrzygnięty. Ostatecznie Lider przegrał 35:60,  a o porażce na pewno zadecydowała katastrofalna ledwie dwudziestoprocentowa skuteczność. Punkty zdobywały: Urbaniak 12 (1×3), Pietraszek 6, Szloser 5 (1×3), Dedio 4 (1×3), Płóciennik 3, Siwińska 2, Tyszkiewicz 2, Iwanowicz, Nowicka, Gurzęda. W czwartek o 20:0 na hali SCSiR przy ul. św. Marcina 1 zapraszamy na mecz rewanżowy na halę SCSiR – emocje gwarantowane.