Ogromny sukces młodych koszykarek!

Niemożliwe nie istnieje – mówi jedna z reklam sprzętu sportowego i właśnie to udowodniły młode wychowanki UKS Lider Swarzędz. Liderki w miniony weekend w Gorzowie Wlkp. rozgrywały turniej półfinałowy MP U16K.

W pierwszym meczu spotkały się z gospodyniami, które są faworytkami do medalu w tej kategorii wiekowej. Trener Anna Talarczyk znając potencjał tego zespołu postanowiła zaryzykować i ten mecz odpuścić. Dobrze wiedziała, że zwycięstwo w dwóch kolejnych meczach jest w stanie zapewnić awans do finałów. W piątek Liderki uległy więc wysoko AZS Gorzów, grając bez dwóch podstawowych zawodniczek, które narzekały na urazy. W sobotę rozegrały bardzo dobry mecz z UKS Huragan Wołomin. Do przerwy prowadziły nieznacznie 30:28, ale trzecia kwarta to koncert swarzędzanek, które wygrały ją 21:7, w czwartej kwarcie prowadziły już 25 punktami 60:35 i trener Talarczyk mogła oszczędzać swoje zawodniczki na decydujący mecz. W niedzielę Liderki grały z UKS Siódemką Sopot o drugie miejsce w turnieju półfinałowym i awans do finałów. Mecz lepiej rozpoczęły sopocianki, które po celnych trójkach prowadziły 16:7. Przerwa na żądanie trener Talarczyk uspokoiła grę swarzędzanek, które po 10 minutach przegrywały 18:17. Druga kwarta to koncertowa gra Liderek, które wygrały ją 24:5 i zdominowały przeciwniczki. Wychowanki trenerów Talarczyk i Andrzeja Śniadka fantastycznie broniły, grały szybko, pomysłowo i skutecznie. Po przerwie młode swarzędzanki nie zwalniały tempa i trzecią odsłonę wygrały 25:15. Ostatecznie Lider zwyciężył 76:47 i na hali nastąpił jeden wielki wybuch radości. Trudno byłoby przed sezonem szukać kogokolwiek, kto obstawiałby, że Lider Swarzędz awansuje do Finałów Mistrzostw Polski Kadetek i znajdzie się w gronie 8 najlepszych zespołów w Polsce. Dziewczęta ciężką pracą udowodniły, że marzenia się spełniają. Liderki grały w składzie: Wiktoria Flaszak, Oliwia Flaszak, Martyna Urbaniak, Wiktoria Plackowska, Marta Kasołka, Malina Piasecka, Agata Krzywińska, Ola Żukowska, Dominika Rubach, Wiktoria Turek, Zofia Fornalik oraz Klaudia Szukalska.

 

Liderki 2004 w półfinale MP U14K

Podopieczne trener Magdaleny Dedio w dniach 27-29 kwietnia rywalizowały w Piasecznie w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodziczek Starszych U14K. Rywalkami swarzędzanek były zespoły z Bydgoszczy, Pruszcza Gdańskiego oraz gospodynie z Piaseczna. W piątek Liderki spotkały się z KS Basket 25 Bydgoszcz. Po bardzo emocjonującym meczu zwyciężyły 67:65, prowadząc na 3 minuty przed końcem 12 punktów i doprowadzając do nerwowej końcówki. W sobotę po kapitalnym spotkaniu pokonały GTS Pruszcz Gdański 66:34 i tym zwycięstwem zapewniły sobie awans do półfinałów. W niedzielę spotkały się w meczu o pierwsze miejsce z gospodyniami MUKS Piaseczno, zespołem, który nie doznał żadnej ligowej porażki od 2 sezonów i jednym z faworytów do medalu w tej kategorii wiekowej. Po bardzo zaciętym spotkaniu Liderki uległy 43:51, ale zaprezentowały się bardzo dobrze. Awans do półfinałów do wielki sukces wychowanek trener Magdaleny Dedio, który jest nagrodą za ciężką pracę przez cały sezon. Liderki grały w składzie: Wiktoria Turek, Malina Piasecka, Oliwia Darmosz, Ola Sznajder, Natalia Gibki, Ola Szuba, Julia Nowak, Kamila Przespolewska, Agnieszka Adamczak, Martyna Szcześniak, Martyna Wawrzeniak i Oliwia Janicka.