Niesamowita gra Lidera w Pucharze Polski! Awansował do półfinału

Piłkarze Macieja Rybickiego zrobili kolejny krok, by wygrać poznański Puchar Polski. W ćwierćfinale odnieśli zwycięstwo nad rezerwami Polonii Środa Wielkopolska 4:0.

UKS objął prowadzenie już w 6. minucie po bramce Mateusza Zbierskiego. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców niespełna pół godziny później. Trzeciego gola w 40. minucie dołożył Piotr Stępniak. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem Lidera.

Po zmianie stron długo utrzymywał się rezultat sprzed przerwy. Dopiero w doliczonym czasie gry czwartą bramkę dla swarzędzkiej drużyny zdobył Bartosz Marzec. Wygrana zagwarantowała podopiecznym trenera Rybickiego promocję do kolejnej rundy regionalnego Pucharu Polski. W półfinale zagrają z V-ligowym Huraganem Pobiedziska.

We wcześniejszych rundach Lider pokonał kolejno Concordię Murowana Goślina 5:3, Piasta Kobylnica 5:1 oraz GKS Dopiewo 2:1.