Moja e-straż – mobilna aplikacja swarzędzkich strażników

Moduł programu e-strażnik, czyli mobilna aplikacja Moja e-straż jest już do pobrania w Google Play.

Aplikacja pozwala zgłaszać interwencje z urządzeń mobilnych ( tablet, smartfon, smartwatch) z Androidem nie tylko w Swarzędzu ale w każdym innym mieście/gminie, której straż miejska/gminna używa programu „e – strażnik”.
Jesteśmy pierwszą strażą miejską w Polsce, która daje swoim mieszkańcom taką możliwość. – twierdzi Piotr Kubczak, szef swarzędzkich strażników. – Jest ona jedną z części składowych programu “e – strażnik”, który z powodzeniem używamy od początku roku i jest dostępna za darmo dla mieszkańców miasta i gminy Swarzędz.

Na chwilę obecną dzięki wdrożeniu aplikacji mamy 3 sposoby zgłaszania interwencji:

– tradycyjny przy pomocy telefonu interwencyjnego ( 6510986)

– z komputerów PC z dostępem do internetu przy pomocy klawisza “ e – strażnik zgłoś interwencję” dostępnego na stronie swarzedz.pl

– z urządzeń przenośnych z Androidem – aplikacja “moja e-straż”.

Aplikacja pozwala także wezwać pomocy w razie niebezpieczeństwa dowiązując miejsce wezwania do miejsca, gdzie znajduje się wzywający. Pozwoli to naprowadzić patrol najkrótszą drogą do miejsca zdarzenia z uwzględnieniem aktualnej sytuacji utrudnień, korków itp. Ta funkcjonalność zostanie wkrótce rozbudowana o możliwość wyboru rodzaju zagrożenia, co pozwoli skoordynować działanie z innymi służbami np. Pogotowiem Ratunkowym.