Memoriał Gołasia za nami!

Zwycięstwem siatkarzy KS Stoczni Szczecin zakończył się w Swarzędzu – Zalasewie XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. W finale szczecinianie pokonali 3:1 Onico Warszawa. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Bartosz Kurek. Trzecie miejsce w turnieju zajęła ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która podczas imprezy uczciła zakończenie kariery Dominika Witczaka.

Stocznia Szczecin

Finałowy mecz pomiędzy Stocznią Szczecin, a Onico Warszawa był prawdziwą próbą nerwów dla kibiców obu drużyn. Onico Warszawa – obrońca pucharu sprzed roku, której barwy reprezentują m.in.: Kwolek, Brizzard i Wrona stanęła naprzeciw Stocznii Szczecin, klubowi z wielkimi aspiracjami, ale i wielkimi nazwiskami, choćby Bartosza Kurka. Cios za cios, prawdziwa walka o każdą piłkę, próba charakteru poszczególnych siatkarzy – to miało prawo się podobać i każdy, kto postanowił spędzić niedzielne popołudnie w Swarzędzkiej Hali Sportowej w Zalasewie zapewne z zapartym tchem oglądał zmagania siatkarzy. Ostatecznie lepsza okazała się Stocznia Szczecin wygrywając w 4 secie z Onico Warszawa 25:19.

W meczu o trzecie miejsce bez niespodzianek. ZAKSA Kędzierzyn Koźle wygrała pewnie z Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:20, 26:24, 25:23)