Liderki zwyciężają na inaugurację!

W niedzielę koszykarki swarzędzkiego Lidera rozegrały pierwszy mecz nowego sezonu II ligi. Pokonały KS Basket 25 Bydgoszcz 81:72.

Zespół Lidera w tym roku gra jeszcze młodszym składem, z zeszłorocznej drużyny pozostały tylko trzy seniorki: Magda Dedio, Martyna Kotula oraz Agata Siwińska. Ostatnia z nich nie mogła zagrać ze względu na kontuzję. Trener Talarczyk rozpoczęła mecz piątką: Dedio, Kotula, Żukowska, Plackowska oraz Urbaniak. Liderki rozpoczęły od prowadzenia 9:0, które zmusiło trenera przyjezdnych Piotr Kulpekszę do wzięcia czasu i przeorganizowania gry swojego zespołu.

Bydgoszczanki odrobiły większość strat, ale po 10 minutach to Liderki prowadziły 24:17. Swarzędzanki grały przede wszystkim szybko i pomysłowo. Do przerwy prowadziły 47:34, głównie dzięki Martynie Kotuli. Pcheła grała pierwszy mecz po ciężkiej kontuzji, której doznała w pierwszym meczu finałów 2LK. Już do przerwy miała jednak 19 punktów na swoim koncie, w tym 5 celnych trójek.

W trzeciej kwarcie Liderki osiągnęły najwyższą przewagę 21 punktów 65:44 i zwycięstwo wydawałoby się nie zagrożone. Niestety w końcówce w szeregi swarzędzanek wkradło się niepotrzebne rozluźnienie, które pozwoliło bydgoszczankom wrócić do meczu. Ostatecznie Liderki zwyciężyły 81:72 prowadząc cały mecz.

Najwięcej punktów zdobyła Martyna Kotula 24 (6×3), oprócz niej punktowały: Oliwia Flaszak 12, Wiktoria Flaszak 9 (1×3), Wiktoria Plackowska 8, Ola Żukowska 8, Martyna Urbaniak 7, Magdalena Dedio 6, Ola Duda 5, Dominika Rubach 2, Zosia Fornalik i Agata Krzywińska.

Marcin Madanowski / jp

fot. Lider Swarzędz

Reklama