Kadetki Lidera Mistrzyniami Wielkopolski!

W środę 13 marca Kadetki U16K Lidera rozegrały ostatni mecz ligowy, którego stawką był tytuł mistrzowski w Wielkopolsce.

Liderki były w komfortowej sytuacji, gdyż bilans 8-1 i dodatki bilans z drugą drużyną MUKSem Poznań dawał duży handicap przed tym meczem. Swarzędzanki mogły przegrać nawet 14 i być mistrzyniami, ale nie dopuszczały takiej myśli. Chciały przypieczętować historyczny sezon w młodzieżowej koszykówce, gdyż nigdy wcześnie Lider nie został mistrzem Wielkopolski w ligach młodzieżowych. Początek meczu to nerwowa gra Liderek, które po 10 minutach przegrywały 15:20. Druga kwarta to bardzo dobra obrona i niezła gra w ataku. Tą odsłonę swarzędzanki wygrały 23:6 i do przerwy prowadziły 38:26. W drugiej połowie powiększały przewagę, by ostatecznie zwyciężyć 65:46. Tytuł Mistrzyń Wielkopolski Kadetek U16K zawędrował do Swarzędza. Punkty w tym meczu zdobywały: Piasecka 18, Żukowska 12, Majchrzak 12, Kasołka 8, Krzywińska 6, Turek 4, Rubach 4, Sznajder 1, Plackowska, Fornalik.

W weekend młode koszykarki Lidera rozgrywały kolejne mecze ligowe. Liderki 2006 rozegrały w Ostrowie dwumecz z Olimpijczykiem Ostrów. W lidze Młodziczek Młodszych U13K wygrały 58:47. W lidze Młodziczek Starszych U14K, gdzie swarzędzanki są rok młodsze i do tego grały mecz po meczu, uległy 33:115. Punkty zdobywały: Maj 14 i 3, Walaszek 13 i 11, Kubiak 10 i 10, Szramkiewicz 9 i 0, Owczarz 8 i 5 , Łuczak 2 i 4, Gibki 2 i 0, Bąk, Flaszak, Przespolewska, Rzepka, Sznajder, Trzeciak.

Liderki 2007/08 w sobotę rywalizowały w turnieju „Basket Integracja” rozgrywanym tym razem w Krzesinach. Podczas turnieju rozegrały również mecz ligowy w ramach Ligi Skrzatów U12K, w którym pokonały 73:39 UKS Krzesiny. Punkty rzuciły: Zając 16, Jakubowska 13, Łyżwińska 12, Polak 10, Sikora 8, Kuchcińska 4, Frąckowiak 2, Maj 2, Hirsch 2, Bącalska, Kłobus.