Już wkrótce Noc Kościołów

27 września odbędą się dwa wyjątkowe koncerty w ramach kolejnej edycji “Nocy Kościołów”. W Uzarzewie wystąpi Mate.O. Akustyczny Duet, a w Owińskach – Magda Umer.

Miejscem obu widowisk będą, jak wskazuje nazwa wydarzenia, katolickie świątynie. W drewnianym kościele p.w. św. Michała Archanioła w Uzarzewie o godz. 17:00 rozpocznie się koncert Mateusza Otremby (Mate.O) oraz Adama Szewczyka, którzy mają zachwycić widzów “brzmieniem akustycznych gitar i charakterystycznym, ekspresyjnym śpiewem” – czytamy na swarzedz.pl.

“Noc Kościołów” odbędzie się również w gminie Czerwonak. W kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Owińskach o godz. 19:00 zagra Magdy Umer przy akompaniamencie pianisty Wojciecha Borkowskiego. Jak możemy się dowiedzieć ze strony swarzedz.pl, artystka “perfekcyjnie łącząca muzykę ze słowem przedstawi utwory z płyty ,>>Noce i sny<<, >>Wciąż się na coś czeka<<, oraz znane szerszej publiczności piosenki – wizytówki artystki”.

Zainteresowani uczestnictwem w “Nocy Kościołów” mogą skorzystać z bezpłatnego autokaru, który o 16:15 z parkingu naprzeciwko kościoła pw. Św. Marcina w Swarzędzu wyruszy do Uzarzewa, a po pierwszym koncercie – w stronę Owińsk. Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie z księdzem lub regionalistą obu świątyń.

 

Jan Piechota

źródło: swarzedz.pl

Reklama