Józefinki ruszyły!

Za nami pierwszy dzień imprezy miejskiej, popularnych swarzędzkich Józefinek. Energetyczny koncert zespołu BratHanki rozgrzał tłumy swarzędzan zgromadzonych na Rynku, przed nami kolejne dwa dni atrakcji.

Poniedziałek to wspólny koncert chórów Akord i Concordia (godz. 17:00), występ sekcji tańca Ośrodka Kultury w Swarzędzu (19:00) oraz koncert gwiazdy wieczoru – Dzianiego (20:00).

Dziani jest synem gwiazdora cygańskiej piosenki Don Vasyla i jednym z najpopularniejszych wykonawców muzyki romskiej w Polsce.

Muzyka, którą prezentuje to wybuchowa mieszanka cygańskiego folku z dynamicznymi i tanecznymi rytmami latynoamerykańskimi. Koncerty z jego udziałem to prawdziwy pokaz niezwykłych umiejętności samego artysty, jak i członków jego zespołu. Dziani pochodzi z muzykalnej rodziny – jego ciotką jest słynna na całym świecie Randia – wielka gwiazda dawnej „Romy”, a kuzynem Michaj Burano, bardziej znany na świecie jako John Mike Arlow. Te „królewskie” koneksje podkreśla fakt, że rodzina Dzianiego należy do dynastii baro Szero (wielka Głowa), tytułowanego także Szero Rom (Głowa Cyganów) – wielkiego sędziego, zwierzchnika „Polskiej Romy”, zwanego „Królem Cyganów”. W dzieciństwie mieszkał w kilku miastach w Polsce oraz jeździł ze swoją muzyczną rodziną niemal po całej Europie.

Wtorek przyniesie ze sobą koncerty m.in. Krzysztofa Kasowskiego KASY oraz Tabu.