“Jeden z najtrudniejszych momentów w historii”. Unia prosi o wsparcie

Koronawirus ma negatywny wpływ na wiele aspektów otaczającej nas rzeczywistości. Coraz większe problemy mają m.in. kluby sportowe, w tym Unia Swarzędz, która zwróciła się do swoich członków z prośbą o opłacanie składek.

Apel skierowany jest przede wszystkim do rodziców młodych Unitów trenujących w czterech sekcjach prowadzonych przez klub – piłkarskiej, zapaśniczej, lekkoatletycznej oraz gimnastycznej. To właśnie ci początkujący sportowcy stanowią największą część stowarzyszenia kultury fizycznej, którą jest “Duma Swarzędza”.

21 marca br. klub zainaugurował w tej sprawie akcję promowaną hasłem #WspieramUnię. Wczoraj w mediach społecznościowych najstarszego klubu sportowego w Swarzędzu pojawiła się kolejna odsłona tejże akcji. Opublikowano poniższą grafikę.

Panująca pandemia odciska coraz mocniejsze piętno na funkcjonowaniu naszego klubu 🦠 Prosimy Was o wsparcie w tym trudnym czasie 🙏 #WspieramUnię

Opublikowany przez Swarzędzki Klub Sportowy "Unia" Środa, 8 kwietnia 2020

 

Unici już wprost nazywają obecną sytuację “jednym z najtrudniejszych momentów w historii klubu”. Jednocześnie podkreślają, iż nawet częściowo opłacone składki “wiele (…) znaczą” i że “każda złotówka się liczy”.

 

Reklama