Fatalny mecz Unii w Pniewach

Podopieczni Jakuba Ostrowskiego zaliczyli falstart w pierwszym meczu sezonu 2017/18 IV ligi. Swarzędzki Klub Sportowy przegrał na wyjeździe z Orłami Pniewy 0:3.

W sobotnie sierpniowe przedpołudnie drużyna SKS-u zupełnie nie przypominała zespołu z rundy wiosennej poprzednich rozgrywek. Od pierwszego gwizdka gospodarze przejęli inicjatywę, której nie oddali aż do końca spotkania. – Wyglądało to bardzo słabo. Nie wychodziło nam praktycznie nic na boisku – mówił po zakończeniu meczu drugi trener Unii, Damian Ludwiczak.

Na przerwę piłkarze schodzili z wynikiem 1:0 na korzyść Orłów po trafieniu Tomasza Puncewicza w 15. minucie. – Jeżeli miałbym być obiektywny to takiej stuprocentowej akcji nie stworzyliśmy przez cały mecz – kontynnuował Ludwiczak. Brak aktywności swarzędzan w ataku bezlitośnie wykorzystali gospodarze, którzy po zmianie stron dołożyli jeszcze dwie bramki. W 55. minucie gola strzelił Dmytro Koszakow, a jednaście minut później „Dumę Swarzędza” dobił Tomasz Puncewicz trafiając drugi raz w tym spotkaniu.

Warto jednak odnotować, że poprzedni sezon „niebiesko-biali” także rozpoczęli od porażki 0:3, a ostatecznie udało się zakończyć rozgrywki na 3. pozycji w tabeli.