Czarny punkt doczekał się sygnalizacji

Za kilka dni ruchem na skrzyżowaniu ul. Kórnickiej, Granicznej i Staniewskiego pokieruje sygnalizacja świetlna. To jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na mapie drogowej naszej gminy.

Z roku na rok przejazd tym skrzyżowaniem nastręcza swarzędzkim kierowcom coraz więcej trudności. Wpływ na tę sytuację miał z pewnością fakt oddania do użytku zmodernizowanej ul. Staniewskiego w 2015 roku. Intensywność ruchu pojazdów na skrzyżowaniu od tego czasu systematycznie wzrasta. Niestety, na rondo w tym miejscu nie można liczyć na skutek gęstej zabudowy. Jedynym optymalnym rozwiązaniem wydawała się więc sygnalizacja świetlna.

– Z wnioskiem o wykonanie sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu wystąpiłem już w połowie 2016 roku – informuje w rozmowie ze swarzedznews.pl Mateusz Matuszak, radny Rady Miejskiej. – Liczne prośby jakie docierały do mnie ze strony mieszkańców oraz zauważalny wzrost natężenia ruchu w tym miejscu były wystarczającymi argumentami do działania. Cieszę się, że sprawa znalazła w końcu – po dwóch unieważnionych przetargach – swój szczęśliwy finał. Liczę na to, że cykle świateł, które samodzielnie dostosowują się do panującego w danej chwili natężenia ruchu sprawią, iż nie będą tworzyły się w tym miejscu korki. Nade wszystko jednak – będzie bezpieczniej, a to jest zarówno dla mieszkańców, jak i dla mnie najważniejsze. – podsumowuje Mateusz Matuszak.